czwartek, 24 marca 2011

Małość i wielkość

Mam duży szacunek dla Adama Małysza za jego dokonania sportowe i jego skromność w czasie całej kariery. Nigdy nie starał się stać gwiazdą , zawsze tak skromnie mówił: "oddać dwa dobre skoki", "wykonać dobrze swoją pracę". I teraz gdy nareszcie może być sobą a nie tylko gwiazdą skoków głośno wypowiedział to co 90% społeczeństwa myśli, dlaczego brat zamiast opłakiwać śmierć brata robi z tego szopkę polityczną?? To nie tylko jest śmieszne , to jest wręcz żenujące. Brak umiaru i jakiejś takiej ludzkiej przyzwoitości , przynajmniej wobec rzeczy ostatecznych powoduje, że człowiek ten a wraz z nim wszyscy z jego partii, którzy w tym uczestniczą stają się moralnymi karłami. Żeby była jasność Lech Kaczyński nigdy nie był dla mnie żadnym autorytetem, ale po jego śmierci i śmierci tych wszystkich ludzi, płakałam i teraz czuję się poprostu wystrychnięta na dudka, bo te moje uczucia (naprawdę szczere i bezinteresowne), ktoś sobie przywłaszcza do jakiejś gry politycznej, zupełnie dla mnie niezrozumiałej. A teraz zaczyna się opluwanie człowieka skromnego i pracowitego, tylko dlatego, że powiedział prawdę.
Jeśli nie zaczniemy głośno się temu sprzeciwiać, to będziemy takimi samymi karłami moralnymi jak Jarosław a ludzie tacy jak Małysz zostaną pognębieni za wyrażenie głosno tego, co prawie wszyscy myślimy.

4 komentarze:

 1. Witaj, masz rację. Nawet przez minute nie widziałam na twarzy JK żalu, smutku, rozpaczy. Od pierwszej chwili malowała się na niej złość,że nagle wszystkie plany wzięły w łeb, bo biedna marionetka, którą sterował, odeszła w inny wymiar.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze będę popierać Adama przeciw Preziowi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Anabell -Nawet sobie nie usiłuję wyobrazić własnej rozpaczy po śmierci tak bliskiej osoby, ale napewno pierwszą rzeczą byłoby wycofanie się z życia publicznego, nie mogłabym spotykać innych ludzi przynajmniej jakiś czas, a on od razu wystartował z kampanią prezydencką. Nie wierzę w jego szczerą rozpacz, tak jak napisałaś to była tylko złość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgaga - Od Małysza wszystkim politykom wara nie ważne z jakiej partii, a opluwać go nie dam.

  OdpowiedzUsuń